לעשן ברכב מבלי להשאיר ריח: כך תעשו זאת!

אף אחד לא אוהב להיכנס לרכב ולהרגיש כאילו הוא נכנס לבר אפלולי בתל אביב. אם אתם מעשנים ברכב, זה הזמן לסגל לעצמכם הרגלים חדשים – כך שתוכלו להשאיר ריח טוב בחלל הרכב.

מעשנים ברכב? הגיע הזמן להתייחס לאוטו כמו הבית שלכם

אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר של מעשנים היא מה לעשות עם הריח אשר נשאר בסיום העישון. למעשה, מאחר והרכב שלנו הוא חלל סגור, הריח "נדבק" וקשה מאוד להסיר אותו. בעבור אנשים שלא מעשנים, מדובר בריח בלתי נסבל. נוסף לכך, אם ישנם ילדים הריח עלול להיות חזק ואפילו מסוכן, בשל הרעלים. בשל כך, חשוב קודם כל להתייחס לרכב כאילו זה הבית או ארון הבגדים. בדיוק כמו שאנחנו רוצים להרגיש טוב ורעננים, נקודת ההתייחסות לרכב צריכה להיות שונה. בכדי לסייע לכם בתהליך, להלן מספר טיפים מצוינים:

שימוש בוופורייזרים

תחילה יש לציין כי וופורייזרים הם מכשירים חשמליים אותם ניתן לחבר באמצעות כבל USB לרכב. בתוך הווופורייזר ניתן להכניס ריחות נעימים כמו גם שמנים אתריים, ובכך להפיץ ריח נעים המבטל את ריח העישון. שימו לב כי אתם רוכשים את המכשיר דרך חנות מקצועית המתמחה בתחום, וזאת בכדי שתוכלו להשקיע את כספכם בחוכמה ולשחרר לחלל האוויר ברכב ניחוחות נעימים ומרגיעים.

נר ריחני

בכדי להפיג את ריח העשן ברכב, הניחו נר בריח שאותו אתם אוהבים ושימו אותו בכלי זכוכית קטן כאשר הוא מגורד. לאחר מכן הניחו אותו בתוך הרכב, ולאחר שהרכב מתחמם מאור השמש הניחוחות של הנר יתפזרו ויעניקו לכם ריח משכר ונעים במיוחד.

מבשם בדים

באמצעות מבשם בגדים בו משתמשים במייבש הכביסה ניתן לנסות ולהסיר את ריח העשן מהמושבים. מומלץ לרסס בין פעמיים לשלוש על גבי המושבים, ולסגור את הרכב כאשר המזגן דולק. שימו לב כי לעיתים הריח עלול להיות חזק מדי, ועל כן פתחו לפחות חלון אחד.

דפים למייבש

את הדפים של המייבש ניתן להניח מתחת למושבים או בתא הכפפות, ובכך לספק ריח נעים וקבוע באוטו.

פחית ריח

למרות שרבים סבורים כי פחית ריח לרכב אינה באמת עובדת, תתפלאו לשמוע שגם אחרי תקופה ארוכה הריח של הפחית נשאר. חשוב שלא לפתוח את כל הפחית בפעם אחת, אלא לפתוח תחילה מעט ורק לאחר מספר ימים את כולה. שימו לב כי הריחות עלולים להיות חזקים (במידה ובחרתם בריח לימון לדוגמא) ולכן עדיף לבחון מספר פחיות, עד שתתחברו לריח המוכר והאהוב עליכם.

 

לסיכום, יש לא מעט דרכים להימנע מריח של סיגריות ברכב. חשוב להקפיד כי החלונות שלכם יישארו פתוחים בזמן שאתם מעשנים, כמו גם לבצע ניקוי יסודי של המושבים לפחות אחת לשבועיים באופן מקצועי. בכך, תוכלו לשמור על הרכב שלך נקי, נעים ועם ריח משכר.

נגישות