האם כדאי לבצע הסבת רכב לגז: יתרונות מול חסרונות

בשנים האחרונות המגמה של הסבת רכבים לגז תופסת תאוצה. אם אתם מתלבטים האם לעשות את ההסבה הזו, המאמר הזה מיועד עבורכם. מה זו מערכת גז, מה היתרונות והחסרונות שלה ומדוע כדאי להשוות מחירים לפני שעושים הסבה? כל התשובות.

הסבת רכב לגז – מה זה אומר?

הסבת רכב לגז היא תהליך שבמסגרתו מבצעים התקנת מערכת גז לרכב. פשוט לוקחים רכב רגיל, בנזין לצורך הדוגמא, ומתקינים בו מערכת ייעודית שתאפשר לכם להשתמש באנרגיה של הגז על מנת להסיע את הרכב במקום הבנזין. אחרי שמתקינים את המערכת הרכב יכול לנסוע באמצעות מערכת הגז או מערכת הדיזל הרגילה שמותקנת עליו.

בשנים האחרונות תופעת הסבת רכבים לגז הפכה לנפוצה במיוחד והאמת היא שאם בוחנים את היתרונות שבמהלך, זה דיי ברור למה. כפי שתראו מיד בסקירה של יתרונות המערכת, מדובר במערכת ידידותית לסביבה ולא פחות חשוב מזה, חסכונית מאד. בעידן שבו המחירים עולים בכל העולם, אין ספק שהשיקול הכלכלי הוא השיקול המרכזי במהלך.

 

מה היתרונות בהסבת רכב לגז?

מערכת חסכונית יותר – בניגוד למס הבלו על הבנזין, המס על הגז נמוך באופן משמעותי, 3% בלבד. זה גורם כמובן לפער עצום במחירים בין בנזין וגז והופך כמובן את השימוש בגז לחסכוני הרבה יותר.

ידידותי לסביבה – בניגוד לבנזין, הגז הוא חומר ידידותי יותר לסביבה ושיעור זיהום האוויר שלו נמוך בכ- 70% לעומת הבנזין. אם אתם רוצים לקחת חלק בשיפור איכות הסביבה שלנו, אין ספק שמדובר בפרמטר שאתם צריכים לקחת בחשבון.

בטיחותי  – לעומת הבנזין, הגז בטיחותי הרבה יותר מכיוון שהוא מתנדף באוויר במהירות במקרה של דליפה. בנוסף, הוא אינו מזהם את האדמה ואינו מהווה סכנה לדליקה.

תחזוקה קלה – מערכת הגז שומרת על איכות השמנים של הרכב לאורך זמן. בתוך כך, לא תצטרכו להחליף את השמנים באותה התדירות שמחליפים ברכב שנוסע על מערכת בנזין. בנוסף, אתם לא תצטרכו לעשות את הטיפול התקופתי באופן תדיר.

שקט נפשי – עצם העובדה שאתם מתקינים מערכת גז ברכב לא אומרת שאתם צריכים לוותר על המערכת של הבנזין. בתוך כך, אתם מקבלים שקט נפשי ויודעים שמתי שתרצו לחזור למערכת הרגילה תוכלו לעשות זאת ללא חשש.

מה החסרונות בהסבת רכב לגז?

המערכת תוספת מקום – בלון הגז נמצא בתוך תא המטען ולמעשה מצמצם את המקום שלכם לאחסון של ציוד לדרך.

חוסר נגישות למקומות מסוימים – אם אתם מתקינים מערכת גז ברכב, עליכם לדעת שלא תוכלו למשל להיכנס לחניונים תת קרקעיים, זה כמובן יגביל אתכם במידת מה.

מעט תחנות תדלוק – חשוב לציין שהמדינה שלנו עדיין לא מוכנה למעבר למערכת גז. זה אומר למעשה שיש מעט תחנות תדלוק בגז וזה יכול להגביל אתכם מעט.

משווים מחירים באתר יס פליז

אם אתם רוצים לדעת האם זה ישתלם לכם להסב את הרכב שלכם לשימוש במערכת הגז, אתם יכולים לעשות השוואת מחירים באתר יס פליז. פשוט נכנסים לאתר, מכניסים את הדגם של הרכב, שנת היצור, נפח המנוע, סוג המנוע (בנזין, הזרקה, היברידי או דיזל), שולחים את הטופס ומקבלים עד 5 הצעות מחיר להסבה. בזכות האתר והשוואת המחירים תוכלו גם לחסוך לא מעט כסף וגם להבין האם הצעד הזה באמת משתלם לכם.

לסיכום

אין ספק שלהסבת רכב לגז יש יתרונות רבים ואם אתם מעוניינים במערכת חסכונית וידידותית לסביבה, אתם צריכים בהחלט לשקול בחיוב את ההסבה. עם זאת, חשוב שתכירו את החסרונות ותבצעו השוואת מחירים לפני שאתם ממהרים לעשות את ההסבה.

נגישות