מה עושים במקרה של תאונת דרכים בחו"ל?

תאונת דרכים בחו"ל היא אירוע דרמטי בו נדרש לטפל באופן מיידי, לצורך מזעור נזקים. מה נדרש לבצע  מיד לאחר התאונה? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

עברתם תאונת דרכים בחו"ל? אלו הצעדים הנדרשים לצורך מזעור נזקים

תאונת דרכים, גם אם היא קלה מאוד, עלולה להיות אירוע טראומתי וקשה במיוחד. אולם, כאשר התאונה מתרחשת מעבר לים, הדאגה היא כפולה ומכופלת. לצערנו, תאונות דרכים בחו"ל בהם מעורבים ישראלים אינם אירוע בודד אלא מגמה, כאשר מעבר לקושי להתגבר על התאונה עצמה יש גם הליכים פרוצדוראליים אותם נדרש לבצע באמצעות שירותי נוטריון לתרגום מסמכים.  חשוב להבין כי תאונת דרכים בחו"ל מחייבת קודם כל קבלת טיפול רפואי גם אם נדמה כי מדובר בפציעה "קלה", כאשר עוד לפני מומלץ ליצור קשר עם חברת הביטוח. לעיתים, העלות של קבלת טיפול רפואי בחו"ל יכולה להרקיע שחקים ולכן יש לאסוף את כל הממסכים הרפואיים הרלוונטיים למקרה שלכם, כל זאת בכדי שתוכלו בעת חזרתכם לארץ להגיש תביעה אל מול חברת הביטוח. אין להקל ראש לאחר תאונת דרכים, בשל המתח והתדהמה המאפיינים תאונת דרכים. בכל מקרה שבו אתם מרגישים כאב, ולו הקל ביותר, גשו לקבלת טיפול רפואי ואל תהססו לבקש את המסמכים הנוגעים למצבכם, לצורך טיפול המשך בארץ.

שירותי נוטריון לתרגום מסמכים

מה לעשות מיד לאחר התאונה?

אחת הטעויות הבולטות של ישראלים המעורבים בתאונות דרכים הוא לעזוב את הזירה. ברוב המדינות בעולם חל איסור להזיז את הרכב לאחר תאונת דרכים, גם כאשר מדובר בתאונה קלה, ולכן אתם חשופים לתביעה ולהסתבכות משפטית. המתינו עד להגעת שוטר, החליפו פרטים עם הנהג או הנהגים אשר היו מעורבים בתאונה וגם תצלמו את הזירה באם אתם יכולים. שימו לב כי רוב חברות הביטוח אינן מעניקות כיסוי לצד ג', ולכן אם היה מעורב רכב נוסף חשוב לקחת את הפרטים עוד במקום התאונה, כך שלא תיפתח כנגדכם בעתיד תביעה בין לאומית. אם השכרתם רכב, תוכלו לבדוק מול חברת ההשכרה האם קיים כיסוי אחריות לצד ג', כאשר לרוב התקרה עומדת על 300,000 דולר לכל היותר.

שמירה על קבלות ומסמכים

לסיכום, חשוב לשמור את כל הקבלות והמסמכים הנוגעים לתאונה, כל זאת בכדי שתוכלו להגיש תביעה אל מול חברת הביטוח ובהמשך במידת הצורך גם נגד סוכנות הרכב או הגורמים הרלוונטיים לתאונת הדרכים. באמצעות ליווי משפטי לכל אורך הדרך תוכלו לממש את זכותכם, לקבל פיצוי ובמידת הצורך גם לעבור תהליך שיקום. בכדי שתוכלו לממש את הזכויות שלכם, הקפידו לשמור את כל המסמכים בתייקה מסודרת ואותה להעביר לעורך הדין המתמחה בדיני נזיקין. זכרו, תאונת דרכים בחו"ל היא אירוע דרמטי ולכן נדרש לבצע מזעור נזקים, באמצעות הצעדים אותם הצגנו לכם במדריך המקוצר.

נגישות