חניה מקורה פרטית: טיפים לעיצוב והתקנה של חניה פרקטית

אחד הפינוקים של בית פרטי הוא היכולת לבנות חניה פרטית. בחניה כזאת אנחנו מגיעים לרכב כאשר הוא נמצא במקום סגור. הוא אף פעם לא לוהט בקיץ או קר ורטוב בחורף. חניה פרטית מאפשרת לנו להיכנס ולצאת מהרכב בפרטיות כאשר אנחנו מוגנים ממזג האוויר. בנוסף, חניה כזאת תשמור על הרכב שלנו ובמידה ואנחנו חובבי רכב, גם תאפשר לנו להיות לידו, לשטוף אותו או סתם להנות ממנו. בכדי לבנות חניה פרטית אשר תשלב נכון בין השימושים השונים, יש מספר נקודות שצריך לשים אליהן לב. בדיוק בשביל זה נכתב המאמר הבא.

חניה פרטית מוצלחת נסגרת בשער איכותי

אחד החלקים המהותיים בחניה הוא מנגנון הפתיחה והסגירה שלה הכולל את הדלת, החיישנים השונים ואת המנוע. בכדי להימנע מבעיות, חשוב לבחור מנוע חזק מספיק שיוכל לשאת את משקל הדלת או השער בקלות. ניתן למצוא מידע על מנוע לשער חשמלי באתר Somfy. בדקו גם אפשרות למנוע אשר מחובר לסוללת גיבוי שעוזרת בזמן הפסקת חשמל ומבטיחה פעולה רציפה מבלי להיתקע בתוך או מחוץ לחניה או להשתמש בפתיחת החירום הידנית.

פתח החניה גם הוא חשוב. אם מדובר על חניה הפונה ישירות לרחוב, אנחנו נבחר בשער דלת הרמה הנפתחת לכיוון הגג. כאשר מדובר בחניה אשר יש לפניה עוד שביל גישה, יהיה בדרך כלל עוד מחסום בקצה הדרך. שימו לב לתכנון נכון – אם תשתמשו בשער על מסילה, לא יגרע שטח חניה על גבי כביש הגישה. זה יכול להיות שימושי בזמן שיש הרבה אורחים בבית.

דגשים לתכנון חניה פרטית

את החניה יש לתכנן כך שתוכלו לפתוח ולסגור את דלתות הרכבים שלכם באופן נוח גם כאשר הם חונים זה לצד זה. שווה להתעקש על המקום הזה כי יש לו השפעה לשנים רבות על הדרך בה אתם נכנסים ויוצאים מהרכב. בנוסף, תכננו מספיק שטחים בהם תוכלו להתנייד בנוחות עם עגלות ילדים וגם עם כיסא גלגלים. כאשר אנו מתכננים חניה, אנחנו צריכים לחשוב על הטווח הארוך ועל כל אירוע שאולי יתרחש.

תכננו את היציאה לכיוון הבית באופן שיהיה נוח לגישה. אנחנו ממליצים על מעלית שמגיעה ישירות לחניה ללא צורך לעבור מחוץ לבית.

במידה ויש שביל גישה, נסו למתן ככל הניתן את השיפועים בו. אם הקרקע משופעת ולאחר מכן נהיית מישורית, שווה להשקיע ולהפוך אותה לבעלת שיפוע אחיד. תכננו את השביל כך שיאפשר כניסה ויציאה נוחים לפחות לחלק מהמכוניות אפילו כאשר יש עליו עוד רכבים חונים.

פרטים ומכשור בחניה

יש מספר עזרים טכנולוגים וחשמליים שיקלו מאד על החיים ויהפכו את החניה לבטיחותית יותר.

ראשית, דאגו לתאורה טובה לכל שטח החניה. תאורת קרקע יכולה מאד לעזור לסימון ולהקל הן על החניה והן על ההתמצאות וההגעה לרכב בלילה.

חשוב לשלב חיישני נפח בכדי שישלטו על התאורה בחניה. בכך אתם נפטרים מהצורך למצוא את המתגים בכל כניסה או יציאה ממנה.

חשוב לא רק לשים מצלמות בטיחות בחניה, אלא לשלבה בתכנית האבטחה בבית מבחינת הגלאים השונים, האזעקה וצילום שמכסה את כל השטחים הנסתרים.

דאגו לאוורור נאות בחניה שלכם. תלוי במיקום שלה, החליטו האם צריך אוורור על ידי מערכת אוורור חשמלית או שפתחים כלפי חוץ יספיקו.

 

רבים מתייחסים לתכנון ובניה של חניה כאל עניין של מה בכך. הדבר, כפי שקראתם רחוק מלהיות פשוט. המטרה במאמר היתה להאיר את עינכם לגבי החשיבות של הפרטים השונים בתכנון חניה. אם הבנתם את זה, נוכל לומר שאנחנו מסופקים!

נגישות