למה חברת ייצור מכוניות צריכה שירות ERP?

ERP הוא "נושא חם" בכל הנוגע לניהול מחשוב, מזה שנים רבות. הפופולאריות שלו לא נפסקת ונראה שכיום, עם שירותי הענן, הוא אפילו פופולארי יותר מתמיד. מה זה אומר, עבור חברות ייצור רכב?

לנהל באופן מרוכז

Enterprise Resource Planning או בקצרה ERP, הוא סוג מערכת, אשר פותר את אתגרי הניהול של עסקים. מדובר בעיקר על עסקים גדולים ובינוניים, אך גם עסקים קטנים יכולים לעשות בכך שימוש. גישת הפתרון שמספק ERP, היא גישה ריכוזית – לנהל הכול במקום אחד, ממערכת אינטגרטיבית אחת. באמצעות מערכת המרכזת מידע ותהליכי עבודה בארגון של חברת  GNS למשל, תקבלו מענה כולל לכל טווח צרכי הניהול המרכזיים שלכם בעסק. כלי ה-ERP, מבוססים על שימוש במודולים שונים, אשר ניתנים לשילוב על פי הצורך של כל עסק. לרוב, מדובר על מודולים שנותנים מענה לפעילויות נפוצות במיוחד בעסקים, כגון מודול ניהול כספי או מודול ניהול קשרי לקוחות (CRM – Customer Relationship Management). שילוב המודולים המדויק שבו משתמשים, תלוי בכל עסק.

חסכון כספי ניכר

הניהול המרוכז תורם לייעול מהיבטים רבים, כולל כמובן מהבחינה הכספית. כמו כן, העובדה שמדובר בשרות ענן, מוסיפה ומוזילה את השימוש במערכת ה-ERP, אשר זמינה בדוגמה של GNS, בעלות של החל מ-50$ לחודש בלבד. שרות ה-ERP הוא גמיש וסקלאבילי. ניתן להתאים אותו באופן שוטף ומיטבי, לדרישות המשאבים המשתנות שלכם. גם לכך יש השלכות משמעותיות של התייעלות כספית. המעבר לשרות זה קל ומהיר, כולל יכולת הגירת נתונים מהירה וחלקה. בין אם זה הגירה משרת ERP פיזי שלכם או מספקי ענן אחרים.

לא תחוו זמני השבתה כתוצאה מהמעבר, תחסכו לעצמכם את הצורך בבעלות על תשתיות עבור פתרון ERP פנימי בתוך העסק. פירוש הדבר חסכון בשרת, בעלויות רישוי תוכנת ה-ERP שתותקן עליו, בעלויות כוח האדם שיטפל במערכת זו וכן בעלויות שוטפות של תיקונים ושדרוגים. כמובן, מערכת כזו דורשת גם הוצאות חשמל שוטפות, הן לתפעול הישיר והן עבור מיזוג. חסכון במשאבים אלה באמצעות שימוש בפתרון ERP בענן, יאפשר לכם להפנות אותם ליעדים שמתאימים לכם יותר. סביר להניח, שאלה יהיו יעדים שקרובים יותר לליבה העסקית שלכם.

 

יתרונות נוספים

ERP מספק מגוון יתרונות נוספים, שעיקרם ייעול במגוון דרכים. הוא מאפשר לקבל תמונת מצב ברורה יותר, של סך כל הפעילות בעסק. מה שנקרא, קבלת "גרסה אחת של האמת". הוא מסייע לצמצם טעויות וכפילויות במידע. והוא גם מסייע לייעל תהליכי עבודה ולהעביר אותם אופטימיזציה.

רחוק אבל בטוח ויעיל

מי שנושא ה-ERP בענן חדש להם, עשויים לחשוש לגבי הביצועים, האבטחה ועוד. שירותי GNS מבוססים על פריסה של חמש חוות שרתים אשר ממוקמות בישראל, לצד שמונה חוות שרתים ברחבי העולם. תודות לכך, מתקבלים זמני תגובה מהירים של המערכת והפרודוקטיביות בעבודה לא נפגעת.

ניתן לעבוד מול שרות ה-ERP דרך כל התקן שמחובר לאינטרנט ומצויד בדפדפן. אם זה מחשב שולחני, מחשב נייד, טאבלט או טלפון סלולארי.

השרות מגיע עם אבטחה איכותית, באופן שמאפשר לכם "ראש שקט" לגבי הוצאת תהליכי עבודה ונתונים לספק חיצוני מרוחק. כמו כן, GNS מנוסה ביישום תכניות DR (התאוששות מאסון), אשר מאפשרות לחזור לפעילות במקרה חירום, תוך שמירה על זמן ההתאוששות שנקבע מראש (RTO) ודרישות נוספות.

לסיכום

כדאי להכיר היטב את נושא ה-ERP, מאחר שתועלותיו הפוטנציאליות גדולות ביותר. יישום מערכת כזו איננו דבר של מה בכך, מאחר שמדובר במערכת רחבה וחשובה מאוד מבחינה עסקית. עם זאת, הדבר שווה את ההשקעה.

נגישות