טיול אופנועים בפורטוגל: טיול מטורף שכל חובב רכיבה חייב לנסות

אם גם בכם דבק השיגעון של רכיבת שטח עם אופנועים, טיול שטח בפורטוגל זה משהו שאתם פשוט חייבים לנסות. במאמר הבא נסביר למה כדאי לכם לסגור טיול אופנועים בפורטוגל ומה חשוב לבדוק לפני שעושים את זה.

סוגרים חבילה משתלמת

אם אתם מתכננים טיול אופנועים בפורטוגל, אנחנו ממליצים לכם לסגור כבר מהארץ חבילה של טיול מאורגן שכוללת בתוכה את הכל. לינה במלונות איכותיים, תמיכה של מדריך דובר עברית ועוד. חשוב לציין, אם יש לכם אזרחות פורטוגלית, זכאות כזו יכולה להקל על הבירוקרטיה ועל הכניסה והיציאה מפורטוגל. בכל אופן, אנחנו ממליצים לכם לפנות לחברת טיולים ותיקה שמתמחה בתחום טיולי האופנועים, כך תבטיחו שהחוויה שלכם מהטיול תהיה לא פחות ממושלמת.

מכניסים קצת פלפל לחופשה

נכון, חופשה באירופה הקלאסית מזכירה לנו מוזיאונים, פסלים ומזרקות מפוארות. זו בדיוקה הסיבה שבגינה אנחנו רוצים שתכניסו קצת פלפל לחופשה שלכם. טיול אופנועים בפורטוגל זה טיול אחר, מאתגר, מלא באדרנלין וככזה הוא לקוח את היכולות המנטליות והפיזיות שלכם עד לקצה. אז אם סין הפסלים והמוזיאונים תוכלו לשלב גם טיול כזה, אין לנו ספק שזו הולכת להיות חופשת השנה.

מכירים את פורטוגל מקרוב

כשאתם רוכבים על אופנוע שטח בארץ הפראית הזו, זו הזדמנות מצוינת עבורכם להכיר את הנופשים שלה מקרוב. בין השאר תוכלו לשוט בין הצוקים של לאגוס, לנסוע לאורך החוף האטלנטי, להכיר מקרוב את ליסבון ופורטו, את היערות, הנחלים והעמיקם הפראיים שבאזור. כשאתם מטיילים עם אופנועים אתם מכירים את פורטוגל דרך הרגליים והבוץ, האמינו לנו שאין חוויה שווה לזו.

גיבוש עם המשפחה והחברים

טיול אופנועים זה טיול מאתגר שלא פעם יצריך מכם התמודדות מנטלית ופיזית שונה. בתוך כך, השעות הארוכות שבהן תבלו במהלך הטיול עם בני המשפחה או החברים הולכות לגבש אתכם ביג טיים ולהעמיד אתכם בסיטואציות שלא חשבתם שתעמדו. כן, אתם צריכים לסמוך על החבר שלכם לטיול שהוא יחלץ אתכם מהבוץ כשתצטרכו, וכמובן שגם ההיפך.

טיול אופנועים בפורטוגל: טיול מטורף שכל חובב רכיבה חייב לנסות

לפני שסוגרים – בודקים מה מזג האוויר

לפני שאתם סוגרים טיול אופנועים בפורטוגל, עליכם לדעת שמזג האוויר יכול להשפיע דרמטית על הטיול. אתם ודאי לא רוצים להגיע לפורטוגל ולגלות במהלך החופשה שטיול האופנועים שלכם התבטל בשל הגשמים באזור. לכן, רגע לפני שאתם סוגרים את הדיל, אנחנו ממליצים לכם לבדוק מה מזג האוויר באזור. אם אתם רואים שצפויים גשמים בתאריך של הטיול, אנו ממליצים לכם לדחות אותו על מנת להימנע מעוגמת הנפש.

מה עוד חשוב לבדוק לפני שסוגרים?

יש מגוון רחב של טיולי אופנועים בפורטוגל, טיולים של עשרה ימים, של שבוע ואפילו של שלושה ימים. לפני שאתם סוגרים את הדיל, אנחנו ממליצים לכם לעשות זאת תוך התחשבות בחברים שלכם לטיול. אם אתם נוסעים עם חברים שזו הפעם הראשונה שלהם בטיול אופנועים, אנחנו ממליצים לכם לסגור טיול יותר קצר.

בנוסף, אתם צריכים לבחור את הלוקיישן של הטיול מראש. פורטוגל שופעת מסלולי אופנועים, אבל אתם צריכים לבחור את זה שמתאים לכם ביותר. לכן, אל תקלו בזה ראש, אם אין לכם יותר מידי ניסיון ברכיבת שטח, בטח ובטח בארץ זרה, אנחנו ממליצים לכם לבחור במסלול בעל דרגת קושי קלה ככל שתוכלו. זכרו, אתם צריכים להתחשב גם בחברים שלכם לטיול, זה לא פחות חשוב.

לסיכום, אין ספק שאם אתם רוצים לצאת לחופשה מסוג אחר, חופשה מאתגרת, בועטת ובעל אדרנלין, אנחנו ממליצים לגם לסגור טיול אופנועים בפורטוגל.

נגישות