למה כדאי לעשות ביטוח רכב? כל מה שרציתם לדעת ולא ידעתם את מי לשאול

נראה שעד כמה שהתחבורה הציבורית בישראל השתפרה בשנים האחרונות, עדיין לא מדובר על אלטרנטיבה אמתית לרכב פרטי בישראל ומי שרוצה ליהנות מניידות אמתית בכל שעה ובכל זמן לא באמת יכול לוותר על האפשרות הזאת. אם זאת צריך לזכור שאם החלטנו להחזיק ברכב פרטי, זוהי האחריות שלנו לנהוג בצורה בטוחה ולעשות כל מה שצריך על מנת להבטיח את השמירה וההגנה של שאר משתמשי הדרך ושלנו כמובן. בדיוק בגלל זה אחד הדברים החשובים ביותר שכל נהג צריך לעשות זה ביטוח רכב ונראה שיש לא מעט בלבול ודיסאינפורמציה בעניין הזה. בדיוק בגלל זה ריכזנו עבורכם את השאלות החשובות ביותר ואת המידע החשוב שכדאי שיהיה לכם בנוגע לביטוח רכב.

מהי הדרך הטובה ביותר לרכוש ביטוח רכב כיום?

מי שרצה לעשות ביטוח רכב בעבר צריך היה לפנות טלפונית אל נציגי חברות הביטוח, להשוות מחירים, להתמקח ולבחור בביטוח המתאים. בקיצור? הרבה זמן ומאמץ מיותרים שלא ממש מתאימים לעידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים. היום שווה להכיר את הפלטפורמות הדיגיטליות ובמיוחד את הזרוע הדיגיטלית של סוכנות לביטוח אודי דגן – ביטוח בטאץ׳. ביטוח רכב אפשר לעשות עם ביטוח בטאץ׳ ממש בתוך דקות ספורות וכמובן לקבל את המחיר המשתלם ביותר כיאה לסוכנות הביטוח מובילה וותיקה בישראל.

האם חובה לעשות ביטוח לרכב?

ובכן – ישנו ביטוח אחד שחייבים לעשות והוא בעצם ביטוח החובה. זהו הביטוח הבסיסי שחייבים לעשות כדי לנהוג על כל רכב שהוא והוא מכסה נזקים גופניים והוצאות רפואיות של הנהג, שאר נוסעי הרכב ונפגעים אחרים כתוצאה מתאונה עם הרכב.

מעבר לכך ישנם עוד סוגי ביטוח שחשוב להכיר ושווה לשקול:

ביטוח מקיף:

הביטוח המקיף למעשה מכסה נזקים נוספים, כיסוי שאינו כלול בפוליסת ביטוח חובה. אנו מדברים כמובן על כיסוי של נזקים לרכב כתוצאה מתאונה דרכים, אבל לא רק. הביטוח המקיף מכסה גם נזקים ממקורות אחרים כמו שריפות, גניבות וכדומה.

 

 

ביטוח צד ג׳:

לעיתים אנשים יבחרו שלא לעשות ביטוח מקיף לצד ביטוח חובה, לרוב במקרים שמדובר על רכב ישן כאשר יודעים מראש שלא נרצה לתקן את הרכב במקרה של תאונה או נזק. במקרים הללו בהחלט מומלץ לעשות בנוסף ביטוח צד ג׳, כזה שמכסה נזקים של כל גורם שלישי שעשוי להינזק בגלל הרכב, למשל אם עשינו תאונה עם נהג נוסף שבה נגרם נזק לרכב שלו. הביטוח הזה בעצם מבטיח כיסוי על הנזקים כך שהכסף שמגיע לגורם השלישי הנפגע לא יצא מהכיס שלנו.

איזה ביטוח כדאי לעשות?

אז ביטוח חובה הוא כאמור בגדר חובה וזו בכלל לא שאלה. אילו ביטוחים מומלץ לעשות מעבר אליו? בגדול במרבית המקרים מומלץ גם לרכוש בנוסף פוליסת ביטוח מקיף, אלא אם כן מדובר באמת ברכב זול ואתם לא חוששים מהנזקים שעלולים להיגרם. במקרים הללו מומלץ בחום כן להשקיע בביטוח צד ג׳.

כיצד נקבעים התעריפים של פוליסות הביטוח?

באופן כללי ישנם כמה פרמטרים עיקריים שיקבעו את המחיר הסופי:

 

  • גיל הנהג ושנות ניסיון על הכביש.
  • עלות הרכב.
  • רקורד תעבורתי ועבר ביטוחי.

לסיכום

בשביל השקט הנפשי שלכם אנו ממליצים לדאוג לעצמכם מבעוד מועד לפוליסות מתאימות. זכרו שכיום ניתן למצוא מחירים מעולים בסוכנויות דיגיטליות מובילות כמו טאץ׳ ולסגור בעצמכם בכמה קליקים בלבד ביטוחי רכב שיאפשרו לכם לנהוג ולהתנייד בראש שקט. נסיעה טובה!

נגישות