בלי ברקסים: עמותת אחינועם בראשות רפי, משה ואיל אדרעי פועלת רבות לקידום חברתי בישראל

עמותת אחינועם אותה הקימו בהתנדבות מלאה האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי הצליחה ברבות השנים ליצור שינוי משמעותי בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של תוכניות חברתיות נרחבות. למעשה, המייסדים הקימו את העמותה מתוך הבנה כי נדרש לבצע צעדים בפועל אשר נועדו להוביל לצמצום הפערים וקידום הפריפריה מתוך חובה מוסרית וערכית. כעמותה שמצליחה מזה שנים רבות להוביל את דגל הסיוע, זה הזמן להכיר את פועלם של המיסידים כמו גם המתנדבים שדוהרים קדימה – למען עתיד טוב יותר.

קידום החברה הישראלית – מהן תוכניות הדגל של העמותה?

כאמור, עמותת אחינועם דוהרת קדימה ולא עוצרת עד להגשמת המטרות. עדות להצלחה האדירה של העמותה אותה הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא תוכנית ליווי ארוכת טווח המיועדת בעבור נוער בסיכון. במסגרת התוכנית הזו מאתרת העמותה נוער בסיכון שאינו מוכר על ידי רשויות הרווחה ומספק להם הזדמנות לבצע שינוי מסלול, וזאת על ידי בנייה של תוכנית אישית שנבנית בדיוק למידות ולצרכים שלהם. תוכנית זו שהתחילה במספר ערים בפריפריה זוכה לתמיכה אדירה מצד רשויות הרווחה וכן גורמי החינוך, הן בשל הליווי הפרטני שאותו מקבלים הנערים כמו גם הנערות אבל גם בזכות היכולת של העמותה לפרוץ קדימה ולספק לאותם נערים ונערות את היכולת לחלום ובגדול, כאשר לכל אורך הדרך הם מקבלים את המענה האישי מצד המתנדבים שמלווים אותם לכל אורך הדרך.

תוכנית נוספת היא תוכנית חלוקת מלגות שנועדה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של אורח חיים עצמאי. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה הזדמנות לבני נוער להצטרף לתוכנית שמתחילה בגיל 16 ונמשכת גם בגילאים בוגרים יותר, כאשר לכל אורך הדרך מספקת העמותה כמו גם המתנדבים הרבים  מענה לצרכים הנדרשים וכן שמה דגש על פיתוח של מיומנות לטובת התגברות על מכשולים, ובהתאם לכך הגשמת הייעוד של העמותה – צמצום פערים וחיזוק הפריפריה במדינת ישראל.

 

 

תוכנית חלוקת מחשבים בזמן מגפת הקורונה

תוכנית נוספת שנועדה לסייע לחברה הישראלית התחילה בעקבות אחד מהמשברים החמורים ביותר של העידן המודרני, וזאת בעקבות התפרצות מגפת הקורונה. מגפת הקורונה הובילה לזינוק בעלויות המחשבים הניידים כמו גם נייחים, כאשר לא מעט משפחות בישראל נקלעו למצוקה כלכלית קשה. רפי אדרעי פועל ביחד עם אחיו למען אוכלוסיות אלו ועל כן הוחלט בעמותה להתחיל בפרויקט של חלוקת מחשבים חדשים או מחודשים, דרך פנייה לציבור. תוכנית זו הצליחה באופן משמעותי, ועדות לכך ניתן למצוא בנתונים המעידים כי מעל ל-25,000 מחשבים נתרמו, ובעקבות ההצלחה כמו גם ההבנה כי היעדר מחשוב ללמידה מרחוק מפר את החוזה בין האזרח למדינה, מקדמים בעמותה את הפרויקט בשביל לסייע בעבור כל תלמיד אשר זקוק לכך.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית שמצליחה ליצור שינוי משמעותי בחברה הישראלית, וזאת בצעדים קטנים אך עם ראייה לטווח הרחוק. כעמותה ללא מטרות רווח, המטרות הן חברתיות ובעלות משמעות לצמצום הפערים וכן קידום הפריפריה, שני נושאים שעלו לאחרונה לכותרות בעקבות הגדלת הפערים שמשפיעה על דור העתיד של מדינת ישראל. באתר של העמותה תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות הפעילות ואף לקחת חלק בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את הפעילות הענפה שמצליחה מאז שנת 2018 לסייע לאלפי בני נוער מכל רחבי הארץ להגשים את עצמם ואת השאיפות שלהם, וזאת למרות האתגרים והחסמים.

נגישות