ביטוח אופנוע: למה צריך לעשות ואיך בוחרים את הביטוח הנכון?

יש לכם אופנוע? ממש כמו בעלי רכב שנתמך ב-4 גלגלים, כך גם אתם מחויבים לעשות ביטוח חובה, אך מעבר לכך עומדות בפניכם אופציות נוספות. מהם אם כן ההבדלים שבין הביטוחים, מדוע הרוב בוחרים לשלב ביטוח משלים או ביטוח צד ג', מה עושים אופנוענים שלא מוצאים חברת ביטוח שמסכימה לבטח אותם, כיצד ניתן לבצע בחירה מושכלת ואף אלו משתנים משפיעים בצורה ניכרת על סך ההצעה? יצאנו לעשות סדר – הצטרפו אלינו לסיבוב שעושה שכל.

לא נוסעים באדום ולא מוותרים על ביטוח חובה

ראשית נעצור להבהיר – ביטוח חובה הוא אכן בגדר חובה, אין זה נתון שניתן לבחירה. מכאן שגם אם מדובר באופנוע שמיועד רק עבור טיולי שטח שאליהם יוצאים מדי חצי שנה, עדיין ביטוח חובה הכרחי. אם לא פועלים כך מסתכנים בקנסות גבוהים ואפילו במאסר. מדוע? מדובר בביטוח שנוגע לנזקי גוף! נזקי גוף שנוגעים לנהג, לרוכב שמאחור ולכל מי שנקלע לזירה. עוד ראוי לציין שקיים ביטוח "הפול" (מחויב לבטח את כולם) ושכל חברות הביטוח מעניקות בדיוק את אותו הכיסוי (החוק אוכף זאת), כך שאין הרבה מקום למשחקים. עם זאת, כן ניתן לבחור האם מוסיפים דמי השתתפות עצמית. מבקשים פרטים נוספים? כאן תוכלו למצוא את כל המידע על ביטוח אופנוע ואף לצאת לדרך – לקבל הצעה אידאלית באופן מדויק ומקוון. מכאן ממש כפי שרוכבי אופנועים לא עומדים בפקקים, כך הם גם לא מחכים כדי לקבל הצעת מחיר מדויקת צורך – חלק מהיתרונות של רוכבי אופנועים!

עם או ללא דמי השתתפות עצמית

טרם נעבור לתהות האם מוסיפים ביטוח משלים, נעצור להבין האם כדאי להרחיב את הביטוח חובה, כך שהוא יימנע דמי השתתפות עצמית. מהם אם כן השיקולים? ובכן יש להבין שבעוד שהביטוח הרגיל מכסה באופן מקיף אובדן כושר השתכרות נוכחי ועתידי, ואף הוצאות רפואיות (כולל טיפולי שיקום), הרי כאשר הפיצוי נוגע לכאב וסבל עשויים להידרש בהשתתפות עצמית. עתה כאשר התמונה יותר ברורה תבקשו לברר מהו הפער במחיר ותתקדמו עם קבלת ההחלטה.

 

 

ומה באשר לביטוחים נוספים?

רבים מציבור האופנוענים בוחרים לעשות ביטוח צד ג'. מדובר בביטוח מאוד חשוב כיוון שהוא מכסה נזק שנגרם לצד ג' בעקבות הרכיבה שלכם. מהו אם כן ביטוח מקיף? ובכן בכול הנוגע לביטוח מקיף בתחום האופנועים, ניתן למצוא שתי אופציות: ביטוח מקיף רגיל לצד ביטוח מקיף מצומצם. מה נכון עבורכם? יש להבין שביטוח מקיף מצומצם אינו מכסה מקרים שנוגעים לתאונה עצמית, אך הוא כן מכסה ביטוח צד ג' והוא כן מכסה נזק לאופנוע שעשוי להיגרם בשל שריפה, גניבה וכדומה. מבקשים מסקנה? ביטוח צד ג' הכרחי, ואף ניתן לעשות ביטוח מקיף שכולל אותו לצד מגוון תוספות. מכאן שיש להציף 2 שאלות: עד כמה האופנוע שלכם יקר ערך ועד כמה אתם נהגים טובים. בהתאם לתשובה תיבחרו את הביטוח הרצוי.

3 טיפים שיעשו לכם סדר!

לסיכום נציין שיש להבין אלו ביטוחים נחוצים וכמובן שגם רצוי להבין מהם ההבדלים במחיר. לעיתים תוספת כספית מועטה מזכה בסך החבילה, כך שזוכים להיות רגועים. בכל אופן תמיד נמליץ להשוות הצעות, להתייעץ עם אופנוענים אחרים, לקבל הצעת מחיר מגוף שאינו משוחד, להבין מהי המשמעות של דמי השתתפות עצמית, להכניס למשוואה את הערך של הכלי שלכם וכמובן שגם יש לשים לב לחדש בזמן את הביטוח הרצוי. דרך צלחה!

נגישות