דרכי התניידות בתאילנד

חופשה בתאילנד היא אחת החופשות הנפלאות שניתן לצאת אליהן עם בני זוג, עם המשפחה עם חברים ואפילו (ואף עדיף יותר) לבד, כאשר הממלכה התאילנדית הידועה גם בשמה "ממלכת סיאם" מציעה למגיעים למקום, חוויה מטריפה שבה שלל אתרים מדהימים, אטרקציות, איים לבנים הפזורים לאורך כל המדינה, ים מטריף עם לגונות אקזוטיות, חיי לילה, אוכל ייחודי והמון חוויות מטריפות.

רבים שנוסעים אל חופשה בתאילנד, יודעים כי טיסה לתאילנד היא לא קלה והיא אורכת 11 שעות, אפילו כאשר מדובר בטיסה ישירה. טיסה ישירה מהארץ תסייע לרבים להגיע בקלות אל שלל יעדים פופולאריים, ביניהם: בנגקוק, צ'אנג מאי, צ'אנג ראי, האי קופיפי, פוקט ועוד.

בנוסף ניתן להגיע אל תאילנד בטיסות קונקשיין בהן יש עצירה אחת או שתיים, (מה שמוזיל עלויות במידה רבה) תוך שחשוב לדעת שחוץ משדה התעופה המרכזי של תאילנד סוּבַרנַבהוּמִי,  הנמצא בעיר הבירה בנגקוק,  קיימים גם שני שדות תעופה Suvarnabhumi ו Don Muang המרוחקים כ 20 -30 קילומטרים מצפון לבנגקוק ויש לבדוק כאשר אתם מזמינים את הטיסה באיזה שדה היא נוחתת ומה השדה הקרוב ביותר ליעד שלכם.

דרכי התניידות בתאילנד

אז מהן דרכי ההתניידות בתאילנד?

תאילנד היא כפי שהזכרנו, יעד נפלא שבכל רגע אפשר למצוא מה לעשות בו, בין אם מדובר ברביצה על החוף לבין עם בילוי במסיבות או במועדוני לילה ואפילו במקדשים או בשופינג זול במיוחד!

עם זאת כדי לעבור ולהגיע ממקום למקום בחופשה בתאילנד וכדי למצות את הטיול שלכם כמה שאפשר, חשוב לעבור ממקום למקום באמצעות כלי הרכב והתעופה הבאים:

טיסה

כדי להגיע מצפון תאילנד לדרום וכמו גם לאיים רחוקים יותר מהמרכז, יש לקחת טיסת פנים בתוך המדינה כאשר טיסות מסוג זה נחשבות זולות יחסית. חשוב לברר דרך האינטרנט עוד לפני שאתם יוצאים מהארץ אילו טיסות תצטרכו לקחת במעבר שלכם מאזור אחד למשנהו. כיום אפשר לקחת אפילו מהארץ טיסות ישירות כבר לצ'אנג ראי, צ'אנג מאי ושאר יעדים פופולאריים. נסו כאשר אתם נמצאים בתאילנד לערוך סקר קטן בין כמה סוכנויות נסיעות המציעות טיסות פנים, או שתוכלו לאתר טיסה זולה באתרי אינטרנט העוסקים בתחום.

טוק טוק

טוק טוק הן דרך קלה וזולה להתנייד בתוך אזורים כמו קמבודיה, לאוס, הודו וגם תאילנד. טוק טוק היא מונית קטנה מאד שבה נהג מנוסה שייקח אתכם כמעט לכל מקום שתרצו בתוך העיר ומחוצה לה.

אוטובוסים

מי שרוצה להוזיל עלויות או שירצה לחוות את נופיה עוזרי הנשימה של הממלכה, יוכל להתנייד ממקום למקום כמו גם מאי לאי באמצעות אוטובוס. עם זאת חשוב לקחת בחשבון שנסיעות באוטובוס בתאילנד עמוסות בני אדם והם מאד איטיות וישנם אזורים שהן אפילו מעט מסוכנות! ולכן יש לבצע מחקר אודות היעד והדרך לפני העלייה.

מעבורות

טוסים באופן ישיר לאיים, פחות משתמשים במטיילים או התושבים במקום במעבורת אך עדיין חשוב לדעת כי נסיעה בכלי שיט זה נחשבת זולה ואטרקטיבית יותר למי שיש לו סבלנות.

 

לסיכום, תאילנד היא יעד קסום, וכל אחד חייב לעצמו את החוויה של המזרח הרחוק הכה נפלא הזה. עם זאת כדי להגיע בצורה טובה לכל יעד, חשוב לתכנן את המסלולים, את דרכי ההגעה ולהותיר מספיק כסף כדי להתנייד בתאילנד ממקום למקום בבטחה.

נגישות