ספורט מוטורי

טיול עם רכב: אטרקציות מומלצות לחובבי הספורט המוטורי

עיר הנופש הדרומית של ישראל היא יעד תיירותי מושלם לכל עונות השנה. מספר ימי הגשם באילת מצומצם כל כך שכאשר כבר יורד שם גשם, זהו אירוע חריג שמהווה ממש חוויה מיוחדת… אילת מושכת תיירים לא רק מישראל, אלא מכל העולם. שדה התעופה החדש בעובדה החליף את השדה הקטן בעיר ומאפשר למטוסים גדולים יותר לנחות, מה שמביא עוד יותר תיירים בשנים האחרונות. מדוע כל זה חשוב? מכיוון שהעלייה הצפויה בכמות התיירים מובילה לעליה ברמת ומגוון השירותים השוני והאטרקציות. באילת יש הרבה מאד מפעילי אטרקציות שונים וכמובן גם הרבה דברים לעשות בחינם בראשם לטייל בטבע וללכת לים. במאמר הזה אנחנו רוצים להתמקד בנישה מאד מסוימת של אטרקציות ולסקור רק כאלו הקשורות לרכבים. אם אתם חובבי הגה או סתם סקרנים, המשיכו לקרוא.

טיולים ממונעים בטבע

אילת שוכנת בסמוך לטבע פראי ונופים מאד מיוחדים שאנחנו לא רגילים למצוא במרכז הארץ וצפונה. אחת הדרכים הכי טובות להתוודע אל הטבע הזה היא באמצעות רכבי שטח שונים. ניתן לשכור רייזרים באילת ולצאת ברכיבה קצרה מהעיר. אפשרות נוספת היא לטייל עם ג'יפים או טרקטורונים. בואו נבין מה כל כלי כזה מציע לנו:

  • רייזרים – רכיבה על רייזרים באילת משלבת בין חוויה לנוחות נהיגה. הרייזר הוא כלי עם מושב אחורי מלא ולכן נוכל בקלות לטייל עם המשפחה או החברים ביחד באותו הכלי. הוא נשלט על ידי הגה ולכן הוא קל ואינטואיטיבי לנהיגה. בנוסף מציע הכלי גג, משקף קדמי וכלוב הגנה בזמן התהפכות. יחד עם הנוחות הזו, הרייזר הוא כלי פתוח כמעט לגמרי מהצדדים ולכן הוא מספק את החוויה של הרוח והקשר הישיר לטבע. זהו כלי אידיאלי למי שרוצה להרגיש חוויה של נהיגת שטח ספורטיבית אבל הוא לא מיומן דיו בשביל טרקטורון.
  • טרקטורונים – רכיבת טרקטורונים בשבילי המדבר שסמוך לאילת היא פעילות מוטורית מאתגרת, מהנה וגם מאד מעייפת. צריך לזכור שלא ניתן לרכב כמשפחה. הטרקטורון הוא כלי בשביל להנות כיחידים בדרך כלל. אפשרות נוספת מומלצת לזוגות, היא לשכור טרקטורון באופן פרטי ולעשות טיול רומנטי במדבר. לפני הרכיבה יש להצטייד בקסדה ובגדי מגן ממש כמו לפני רכיבה על אופנוע.
  • ג'יפים – אם תרצו לטייל בטבע בנוחות יחסית, הג'יפ היה ונשאר הפתרון האידיאלי. היכולת שלו לנוע על הכביש נותנת לנו יתרון נוסף באזור אילת. ניתן לדלג ולעבור לקטעים מרוחקים יותר וכך להגיע למשל לביקור בתמנע. הג'יפ יאפשר לנו לטייל עם ילדים קטנים שלא יכולים עדיין לעלות על רייזר. הג'יפ מצויד במזגן והוא יכול לשאת יותר אנשים ויותר ציוד. כל זאת מאפשר לנו להעביר זמן ארוך יותר בשטח ואם נרצה, אפילו לערוך ללא בעיה לינת שטח בחניון מוסדר עם ציוד ומזון שהועמס על הג'יפ.

חשוב לציין שהאטרקציות הללו מצריכות מאיתנו להיות עם רישיון נהיגה בתוקף לרכב מנועי רגיל (שתוקפו הוארך עד גיל 70). חשוב לברר מראש האם ההשכרה כוללת גם ציוד מגן מלא, בייחוד כאשר מדובר בטרקטורונים. אם אתם עולים כמה נפשות על כלי אחד – ג'יפ או רייזור – החליטו מראש מי מכם ירצה להתנסות בנהיגה וציינו זאת בעת השכרת הרכבים. מבחינת עלויות, זה תלוי כמובן באורך הטיול שנערוך. ניתן לעשות אפילו טיולים קצרים יחסית, של שעה. טיול כזה על רייזר עם שני מקומות ישיבה יעלה כ400ש"ח, כלומר 200ש"ח לאדם כולל ההשכרה של הכלי וכולל הליווי וההדרכה.

טיול מוטורי בסביבת אילת הוא אם כן חוויה שהיא לא רק מהנה, אלא גם יכולה להיות מאד נגישה מבחינת מחיר.