6 פודקאסטים מומלצים להאזנה בזמן הנהיגה

בשנים האחרונות רבים האנשים אשר בוחרים להאזין לפוד קאסט מרתק ומעניין במקום לתוכנית רדיו אקראית. פודקאסט מאפשר האזנה למגוון רחב של תוכניות ושידורים – שלאו דווקא נמצאים ברדיו – אלא מאפשרים האזנה און ליין בקלות ויעילות מכל מקום. תוכניות אלה מועברות לציבור המאזינים על ידי מגוון רחב של יוצרים, אמנים, שדרנים, בעלי מקצוע וכולי.

אז איזה פודקסטים יעשירו את הידע  שלכם ויעוררו עניין בכול מצב, גם כשמבשלים או נוהגים, מסדרים את הבית או עוסקים בכל פעילות אחרת? הנה רשימה של 6 פודקסאטים מוצלחים:

'חיות כיס'

ראשית, כדאי לציין כי חיות כיס הוא פודקאסט מעולה שמגישים שאול אמסטרדמסקי, צליל אברהם ודנה פרנק. בפודקאסט אפשר להאזין לשיחות על נושאים מעניינים החל מנושאים פוליטיים כמו למשל על מערכות הבחירות החוזרות והנשנות וההשלכות שלהן על המדינה, עד לשיחות מעניינות על מצבו הבלתי נסבל של דואר ישראל או השירותים של קופות החולים והרעיון של קופות החולים במדינה סוציאלית. התוכניות מעניינות ומעשירות את המאזינים בידע חשוב ומרתק.

'חושבים טוב' של יהודית כץ

יהודית כץ היא פסיכולוגית שמאמינה בפסיכולוגיה חיובית. כץ כתבה ספר בשם 'חושבים טוב' המעודד אנשים להגשים את חייהם וליצור לעצמם חיים כמו שהם תמיד רצו. בפודקאסט שלה מארחת יהודית אנשי מקצוע ופסיכולוגיים שעוסקים בתחומי הנפש ומסייעים לאנשים לחשוב טוב ולנהל את חייהם נכון ובאופן מספק יותר. התוצאה: יותר ידע אודות המוח האנושי והדרך לאמן אותו לחיוב, כמו גם ידע בנושאים של פסיכולוגיה חיובית וניהול רגשות באופן יעיל יותר.

'המעבדה'

בפודקאסט 'המעבדה' נוכל להאזין למחקרים שבוחנים מנגנונים שמיעתיים בעיבוד צלילים. המעבדה עוסקת במחקרים מעניינים, מאמרים מקצועיים, מסקנות של חוקרים וניתוח נתונים. 'המעבדה' יחשוף אתכם לתגליות חדשות כמו גם לשאלות ותשובות מעניינות.

6 פודקאסטים מומלצים להאזנה בזמן הנהיגה

'שיר אחד'

אוהבי המוזיקה הסקרנים ביותר ייהנו בזמן שיאזינו לתכנים של 'שיר אחד'. מדובר בפודקאסט שעוסק בדרך שעברו יוצרים החל מרגע ההשראה שהוביל אותם לכתוב שיר מסוים עד ליצירה המלאה שלו. הפרקים בתכנית עוסקים בשירים מפורסמים ומרגשים כמו 'מהרי נא' של אהוד בנאי או 'בא לשכונה בחור חדש' של אלון אלוארצ'יק ובשאר שירים מוכרים ומספרים על הדרך, הרגש, התגליות ועל כל מה שעודד ועורר את היוצרים בזמן שכתבו את המילים והלחינו את השירים האהובים עלינו כל כך.

'תחנה מרכזית'

פעם, לפני הרבה שנים, התחנה המרכזית בתל אביב הייתה ה-מקום לרכוש דיסקים וקלטות. כעת  אין יותר מידי חיים בתחנה ונראה כי איש לא רוצה לעבור במקום שכוח האל הזה (עם זאת, עדיין מנסים למצוא עבורה פתרונות ואושרו תוכניות שונות לצורך התחדשות עירונית במתחם) אבל בפוד קאסט 'תחנה מרכזית' תמצאו המון עניין! 'תחנה מרכזית' מספק שידורי תרבות ופנאי עם סיפורים מתוך נבכי המוזיקה הישראלית המזרחית. את הפוד קאסט מגישים עומר רובי וערן ליטוין וכיף להאזין לו בכל מצב.

'היסטוריה לילדים'

אם אתם מחפשים פודקאסט מעניין שמתאים גם לילדים תוכלו לבחור פוד קאסט 'היסטוריה לילדים'.  בין השידורים תמצאו סיפורים מעניינים במיוחד אודות דמויות מרתקות בהיסטוריה האנושית עם סיפורים על  ממציאים, מנהיגים, מצביאים, אמנים ושאר דמויות מפורסמות. הפוד קאסט עוסק באירועים היסטוריים בצורה מותאמת לילדים אשר מאפשרת להם ללמוד על העולם וההתמודדות של אנשים יוצאי דופן בעולם הזה.

אז אם אתם מחפשים עניין בכל מצב, החל מזמן נהיגה או עמידה בפקיקים, עד למצבים של שעמום או רצון להחכים – בחרו פוד קאסט מומלץ שמספק ידע, השכלה, רעיונות מעניינים, שינוי אווירה והעברת הזמן בכיף.

נגישות