חשיבות התקנת מעצור חניה

משלטי הכוונה ועד שלטים למעבר הולכי רגל, ישנם מאות סוגים שונים של שלטי בטיחות ושלטים להתקנה בחניונים מהם ניתן לבחור. חניה היא משימה פשוטה שבדרך כלל דורשת העברת הרכב שלכם למיקום ספציפי בחלל מבלי לפגוע במתקנים קרובים.

עבור חלק מהנהגים, חניה היא משימה קלה שמטופלת במינימום מאמץ ומחשבה שנייה קטנה. עבור אחרים זוהי אחת המשימות הלחוצות ביותר. מאמר זה מתמקד בחשיבות התקנת מעצור חניה בסביבות חניונים, לבטיחות הנהגים.

מה זה מעצור חניה?

מעצור חניה הוא עמוד קצר ואנכי המותקן לבקרת התנועה בחניון. ניתן לייצר ולהתקין מעצורי חניה כדי לסייע בתנועת רכב משמעותית בחניונים פרטיים או ציבוריים, והוא משמש גם כמחסום חזותי. לעתים קרובות, המעצור ניצב מול הכניסה לחניון על מנת למנוע ממכוניות להיתקע בבניין ובכך לאפשר גישה או למנוע הרס רכוש.

התקנת מעצור חניה מאפשרת גם מניעת מהירות של מכוניות שמגיעות מכיוונים שונים, ומניעה מעומס תנועה או כלי רכב בודדים לנהוג במהירות גבוהה. מכשיר זה ממתן את התנועה ומסדיר את תנועת המכוניות בחניון כדי להאט את היציאה מהחניון ואת תנועת כלי הרכב, ולשפר את תנאי הבטיחות.

מניעת אסונות

כאשר מבקר נכנס לחניון, המתקנים המוצבים בחניון מאפשרים עצירת חניה או הסדרת חניה. זה עוזר לנהגים לדעת כמה רחוק הם צריכים להמשיך לנסוע בחניון, וגם מונע מהם לחדור פנימה למרחקים, או לצאת במהירות גבוהה מהחניון ולגרום למפגע דרכים.

בדרך כלל, אמצעי בטיחות זה בחניה צבוע בצבע לבן או צהוב לשם הבלטה. בחלק מהחניונים יש לצבוע את מדרכות החניה לסימון מקומות חניה לנכים על מנת להגדיר היטב את מקומות החניה המותרים לנהגים אחרים.

סימוני תנועה וחניה

ישנם סוגים רבים של סימוני מדרכות שרואים כל יום בחניון, ורבים נפוצים כל כך, שככל הנראה אתם אפילו לא רואים אותם – הם נראים כאילו הם מתמזגים ברקע. חלק ממכשירי הבטיחות החשובים האלו כוללים סימני הכוונה, קווי עצירה, שבילים חוצים, יעדים לכיוון אחד, נתיבי אש, וסימוני חניה לנכים.

מעצור חניה מגדיר אילו סימני חניה מותרים כחוק, ויצרן שלטי בטיחות בדרכים מתמודד עם דרישות החוק ויסייע לכם לשמור על תאימות.

איך להתקין מעצור חניה

מעצור חניה הוא הנשק הסודי של חניונים, בכך שהוא עוזר לנהגים להיות מודעים לסביבתם, וזה חשוב בכל עת כשרכבכם בתנועה, כולל במהלך חניה. האמת היא שהתקנת מעצור חניה כראוי לנהיגה וחניה דורשת את אותה מערכת שלבים. ראשית, המעצור צריך להיות גלוי בכיוון התנועה ולאפשר גם לנהגים שמגיעים מפינות אחרות של החניון, לראות אותו בקלות. ניתן להשיג מעצורי חניה כאלו באתר א.ו.ש אביזרי בטיחות

המעצור צריך לאפשר גם ראיה של כלי רכב שמגיעים מאחור, משמאל ומימין, ועל הנהגים להיות מסוגלים לראות את השלט מכל זווית רחבה של תנועה בחניון. זכרו: אם אתם יכולים לראות את מעצור החניה מכל צד, מבלי להתאמץ, אתם לא רק שומרים על חוקי הנהיגה, אלא לעתים קרובות אפילו מונעים אסונות.

נגישות