אופניים חשמליים: הדברים שצריך לדעת לפני הקנייה!

אופניים חשמליים הפכו לאחד מאמצעי התחבורה הנוחים והאטרקטיביים לשימוש וזאת בעיקר משום שהם מאפשרים להגיע ממקום למקום בקלות, בצורה זריזה וללא מאמץ של דיווש רב ומתיש.

כיום משתמשים באופניים חשמליים אנשים אשר חיים לא רק בערים מישוריות אלא גם הערים בעלות עליות וירידות חדות, וזאת משום שניתן באמצעות האופניים לנסו בקלות במהירות של עד 25 קמ"ש מבלי להתאמץ או לבזבז דלק במהלך הנסיעה כמו גם בשל ההבדלים בעלויות בין תחזוק רכב לתחזוק אופניים.

אז אתם רוצים לרכוש אופניים חשמליים שוב שתדעו כי ישנם כמה וכמה דברים שחשוב לדעת לפני רכישת האופניים. אז מה צריך לדעת בקניית אופניים חשמליים? המדריך המלא בהמשך:

עמידה בתקנות

כדי לרכוש אופניים חשמליים חשוב בתחילה לוודא כי גם האופניים וגם אתם עומדים בתקנות שנועדו לאבטחת הרוכב והסביבה. התקנות החדשות הנוגעות לרכיבה על אופניים חשמליים מורות לנסוע על אופניים במהירות שלא עולה על 25 קמ"ש תוך שכיום באמצעות מנוע חכם שמותקן על גבי האופניים ישנה היכולת להאט את האופניים במהירות ובכך לאכוף את החוק.

עוד חשוב כי באופניים שלכם יותקנו שלל אביזרי בטיחות, ביניהם: פעמון, פנסים קדמיים ואחוריים כמו גם מחזירי אור. הגיל שבו מותר לרכוש על אופניים חשמליים הינו גיל 16 ומעלה. עוד חשוב בזמן הרכיבה לחבוש קסדה המתאימה לאופניים מסוג זה.

מפרט האופניים 

ברכישת אופניים חשמליים יש לשים לב לגודל האופניים. שימו לב כי כלי הרכיבה מתאים לגובה שלכם וכי אתם חשים נוחות בזמן הישיבה על מושב האופניים. את האופניים מתאימים לממדים של האדם הרוכב עליהם, תוך שיש לבקש מהמוכר לסדר את האופניים כך שהם יתאימו לישיבה ורכיבה נוחה במיוחד.

עוד חשוב לבדוק כי אתם יכולים לאחוז בנוחות בכידון האופניים וכי יהיה לכם קל לתפעל אותן ולשאת אותן ממקום למקום. קחו בחשבון כי אופניים חשמליים יש פעמים רבות לשאת במדרגות ולכן חשוב שהן יהיו גם קלות לנשיאה.

במידה ואתם רוצים לשנע את האופניים לעיר אחרת וודאו כי הם מתקפלים – בכך תוכלו להכניס אותם לתא המטען של הרכב, המונית, לאוטובוס או לרכבת.

מנוע

שימו לב לסוג המנוע של האופניים. בדקו היכן מורכב המנוע, האם על הגלגל או על הארכובה? מנועי ארכובה הינם פחות שקטים אבל הם בעלי יכולות גדולות יותר מאלו המותקנים על גבי הגלגל.

גלגלים

חשוב לשים לב בקניית אופניים חשמליים לגודל הגלגלים והפרופורציות שלהם ביחס לשלדת האופניים. שימו לב כי הגודל מתאים לדגם האופניים וכי הוא יכול להקנות לכם הגעה למהירויות גבוהות ברכיבה וזאת במינימום מאמץ. גודל סטנדרטי של גלגלים לאופניים מסוג זה הינו 20 אינטש'.

בטרייה וכוח

כעת יש לבדוק את ההטריה של האופניים ואת היכולות שלה. וודאו כי באופניים שלכם ישנה בטרייה בעלת נתונים מרשימים וכי אתם בוחרים בטריית ליתיום שיש לה יכולות כמו הקניית טווח נסיעה ארוך והיא מחזיקה מעמד לאורך זמן. סלולה מזוג זה ניתן לטען בקלות תוך שהמשקל שלה אינו נחשב כבד. סוללה טובה תקנה לכם את היכולת לרכב בקלות תוך שיש לה יכולות נסיעה גבוהות והיא יכולה לשאת משקלים גבוהים של עד 90 קילו.

מחיר האופניים

לפני שאתם רוכשים אופניים חשמליים בצעו השווא מחירים? כיום אופניים חשמליים מחירים נע בין 2,500 עד ל, 7000 שקלים ולכן יש לבדוק ולהכין קצת שיעורי בית לפני הקנייה אודות המחירים, היכולות והדגם המוצלח והתאים ביותר לכם.

 

עוד יש לשים לב כי אתם מקבלים אחריות של שנה על האופניים וכי אתם מבטחים את עצמכם בביטוח צד ג' לפני תחילת השימוש.

נגישות