טיפול שנתי לרכב

אם יש לכם רכב שאינו חדש, אתם בוודאי יודעים שאחד הטיפולים החשובים לרכב הינו טיפול שנתי שיכין את הרכב שלכם לטסט, וזאת משום שכאשר הרכב תקין ובטוח – הסיכויים שתוכלו להעביר את הרכב טסט בפעם אחת ללא טרטורים הינו גבוה יותר.

 אבל מה כולל טיפול שנתי לרכב ?מדוע הוא חשוב ? אילו רכבים חייבים טיפול כזה?  – כל התשובות בהמשך!

קווים לדמותו של טיפול שנתי

כדי להבין מהו טיפול שנתי לרכב, חשוב בראשית לדעת טיפול כזה בעבר היה מכונה גם טיפול 10,000 וזאת משום שרכבים בעבר היו זקוקים לטיפול בכל 10,000 קילומטרים. כיום בשל התקדמות הרכבים וחדשנותם, טיפול שנתי מתבצע בכל 15,000 קילומטרים ופעמים רבות גם לפני טסט. עוד חשוב לדעת כי טיפול שנתי יש לבצע כמה שיותר מוקדם וזאת על מנת שהרכב שלכם יוכל לעבור טסט ללא בעיות.

טיפ: במידה ואתם הולכים למהלך של השכרת רכב במסלול של ליסינג פרטי חשוב שתבדקו עם חברת ההשכרה מתי הרכב עבר טיפול שנתי ואם בכלל הוא עבר.

אז מה כולל טיפול שנתי לרכב?

טיפול שנתי כולל מספר פעולות שנועדו לשפר את המכניקה ברכב, וחזק ולתקן חלקים שונים ברכב ביניהם: החלפת שמן מנוע, החלפת פילטרים של המנוע ושל יניקת האוויר, החלפת פילטרים של מערכת הדלק, החלפת מצתים, ובדיקות שונות של חלקי הרכב כגון: בלמים, רצועות, מערכת קירור, מצבר, נורות,  ועוד.

חיסכון בדלק

טיפול שנתי לרכב יכול לעזור לכם לחסוך בדלק וגם בהוצאות השנתיות על הרכב. מטרת הטיפול שנתי לרכב בראש ובראשונה לוודא כי הרכב שלכם תקין והוא גם כזה שיבטיח לכם מקסימום בטיחות בזמן הנסיעה.

הטיפול שכולל החלפת פילטרים של מערכת הדלק מונע סתימות דלק ובכך מסייע להזרמה טובה יותר של הדלק כמו גם לביצועי מנוע טובים יותר.

כדאי לקרוא: טיפים נוספים לחסכון בדלק

אז כיצד יודעים מתי לטפל?

אם כבר איבדתם את היכולת להבין מהו המצב של הרכב לפי הקילומטרים שהוא עבר: ניתן באמצעות ברור מול המוסך המורשה להבין מתי התבצע הטיפול האחרון ברכב, ומתי כדאי לגשת לטיפול השנתי הבא. בנוסף בהתייעצות עם מכונאים ניתן להבין יותר אודות הצורך בטיפול 15,000 לרכב.

אם אתם רוצים לדעת את התאריך המדויק של הטיפול ניתן לקבל מידע על תאריכים של טיפולים שנתיים המצוינים על ידי יצרניות הרכב בספר הרכב שנמצא בתא הכפפות, כאשר רכב שנקנה מהיבואן לא צריך לעבור טסט במשך שלוש השנים הראשונות אבל כן צריך לשלם אגרת רכב. בנוסף אם אתם לא מוצאים את ספר המידע של הרכב שלכם, ניתן לקבל מידע טלפוני אודות הטיפול באמצעות יצירת קשר עם סוכנות הרכב.

כמה עולה טיפול שנתי לרכב?

טיפול שנתי לרכב עלותו בין 600 שקלים עד 1,000 שקלים כאשר הכל תלוי בסוג הטיפול והשיפורים שיש לבצע בעת הטיפול ברכב.

לסיכום, אם הגיע הזמן לטפל ברכב שלכם, חשוב לא לפספס את הטיפול ולא לדחות אותו וזאת לא רק בשל הרצון שהרכב יעבור טסט, אלא גם בשל הרצון שהרכב שלכם יהיה תקין ולא יסבול ממכניקה גרועה, קלקולים ובלאי גבוה!

נגישות